Tarihçe

ŞİRKET TARİHÇESİ

Aron Şirketler Grubu, 2000 yılında, kurucu yönetim kurulu başkanımız, Sn.Dr.Ahmet Umay tarafından , İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinde kurulmuştur.

İlk Yıllarda; Kamu iktisadi teşebbüsleri,ve özel hastanelerin, personel ve iç tedarik hizmet müşavirliği konuları üzerine çalışan firmamız, 2003 yılından itibaren, Özel Sağlık tesisleri işletmeciliği, ve yatırımı alanında faaliyete atılmıştır.Özel spesivikasyon alanı olan Göz Hastalıkları ve cerrahisi alanında, İstanbul’da yaptığı tesis yatırımlarıyla “Excimer,Laser, Lasek” konusunda iddialı ve başarılı çalışmalar başlatmıştır.

Daha sonra İzmir, Ankara ve yurt dışı ülkelerde, Dünya Sağlık Teşkilatı’nın entegrasyon projeleri gereğince kolektif tesislerde işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. 2004 Yılından itibaren; Uluslar arası Sağlık Turizm alanında ortak özel hastaneler yatırım gruplarıyla birlikte yurt dışına açılmıştır.İngiltere’nin Londra kentinde; tanıtım ve iletişim ofisleri aracılığıyla Türkiye ve İngiltere arasında başlıca Göz hastalıkları, vitroretinal ve refraktif cerrahi alanında da çalışmaları geniş alanda başlatmıştır.Aynı yıllarda; Birleşik Arap Emirlikleri(UAE) , Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Norveç ve İsveç‘te ( proje çözüm ortağı kuruluşlar) aracılığıyla, İtalya’nın Napoli kentinde de bağımsız bir ofis aracılığıyla çalışmalarını (Göz hastalıkları ve Cerrahisi, Estetik ve Plastik Cerrahi, Saç ekimi, Dermokozmetik Uygulamalar, Podiatrik Cerrahi ve Tüp Bebek Donasyon) konusunda da henüz yeni yatırım grubu olan Cyprus Life  merkezleriyle,dünya ülkelerinden Donasyon tayini infertilite ve özel spesivik çalışmalarla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sürdürmektedir.

Bununla beraber, Ege Bölgesi’nin konusunda eski ve deneyimli hekimler, tıbbi, her türlü teknolojik donanıma sahip, Özel Gazi Hastanesi ortaklığımızla da yurt dışı Sağlık Turizm departmanı ile kolektif beraberliklerimiz aracılığıyla estetik plastik cerrahi,saç ekimi ve girişimsel kardiyoloji(CVS) alanında da çalışmalar sürdürmekteyiz.

Şirket ortaklarının konularında uzman,yurt dışı,branş hekimleri olması, yurt dışı ofislerimiz, anlaşmalı cerrahi birimleri ve Türkiye’deki faaliyet alanımızda, ARON ŞİRKETLER GRUBU‘nu başarılarıyla ön plana çıkarmıştır. Toplam; 8 adet Tıp doktoru ve çok sayıda sağlık mensubu ile tesislerinde kaliteli ve ekonomik hizmeti amaç edinmiştir. Günümüzde Amerikan Göz Enstitüsü ve yabancı sağlık kuruluşları akreditasyon izin belgelerine sahip firmamız, her bir ortak yatırımcılarımızın olağanüstü gayret ve çabalarıyla, daha da büyüyüp yücelmektedir.

Başlıca; 4 adet yabancı temsilciliklerimiz; İngiltere, İtalya, KKTC ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde; 7/24 saat uzman ekibiyle hizmet vermektedir.